czwartek, 7 stycznia 2016

Giełda ładunków międzynarodowych



Przedsiębiorstwa transportowe bardzo często borykają się z problemem strat finansowych wywołanych tak zwanymi „pustymi przebiegami”. Przedsiębiorcy radzą sobie z nim najczęściej korzystając z usług internetowych giełd transportowych. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim bezpieczeństwo zawieranych transakcji, giełdy takie bowiem weryfikują swoich użytkowników, stawiając im bardzo czasami wysokie wymagania. Niektóre wymagają sześciomiesięcznego stażu w prowadzeniu firmy, inne przesłania bogatej dokumentacji a wszystko to służy bezpieczeństwu użytkowników.



Jak działają internetowe giełdy ładunków międzynarodowych?

Internetowe giełdy transportowe działają w prosty i zrozumiały sposób. Zarejestrowani użytkownicy, logując się do takich portali, mają dostęp do ofert zarówno wolnych ładunków, jak i przestrzeni transportowych. Odszukanie odpowiedniej ofert ułatwiają doskonale rozbudowane, szczegółowe wyszukiwarki, dzięki którym zarówno zleceniodawca, jak i przewoźnik odnajdą ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Poza tym giełdy umożliwiają użytkownikom negocjowanie umów, cen oraz innych warunków zawieranych umów. Wiele giełd oferuje pomoc w zawieraniu umów oraz pomoc w późniejszych czynnościach związanych na przykład z niewywiązaniem się z danej umowy przez jedną ze stron. Z powodzeniem można zaryzykować stwierdzenie, iż internetowe giełdy transportowe oferują swoim klientom kompleksowa pomoc w zawieraniu umów transportowych.

Popularne w Polsce giełdy ładunków międzynarodowych

TimoCom – to niemiecki gigant na rynku, który działa od roku 1997. Jest obecny w 44 krajach Europy, także i w Polsce. Codziennie pojawia się na portalu około 450 tyś ofert z pierwszej ręki przez pond 100 tyś sprawdzonych kontrahentów z całej Europy. Z giełdy tej korzystają zarówno mali przewoźnicy jak i duże firmy. Oferowane są różne przesyłki – od małych pakunków, aż po ładunki ponad gabarytowe.

Dla nowych użytkowników istnieje możliwość darmowego testowania przez 4 tygodnie. Stały abonament i opłaty są uzależnione od konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa.

WTransnet – jest liderem na rynku hiszpańskim i portugalskim, ale działa łącznie w 23 krajach Europy i Ameryki Południowej. Jej bazę tworzy 10 tyś firm, które generują około 280 tyś ofert dziennie. Firma od początku działalności w oku 1996 oferowała pionierskie rozwiązania w zakresie optymalizacji zarządzania transportem. Dzięki weryfikacji podmiotów ogłaszających się na giełdzie nie tylko w czasie rejestracji, ale także w późniejszych etapach współpracy daje gwarancję bezpieczeństwa.


Teleroute – działa na rynku niemal od 30 lat (1987), a została założona w Brukseli. Obecnie działa w 27 krajach. Na jej serwerach pojawia się dziennie około 200 000 ofert, które są zamieszczane przez około 70 tyś zweryfikowanych użytkowników. Giełda oferuje szereg rozwiązań i narzędzi on-line, które pomagają w procesach zarządzania ładunkiem. Wybór wiarygodnego kontrahenta ułatwia algorytm STAR, który określa wiarygodność i reputację użytkowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz