sobota, 8 października 2016

Windykacja w transporcie




Jak w każdej innej branży biznesowej, zdarzają się przypadki niekonsekwencji wobec zawiązanej między stronami umowy, z czego jedna z nich nie wywiązuje się, nie płacąc firmie za podjęte działanie. Co wówczas robić? Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, ponieważ zawiązanie umowy zwykle jest potwierdzeniem autentyczności słownej umowy, i wydaje się, że osoba która jest zleceniodawcą doskonale wie o musie uregulowania należności za usługę, jednak tego nie robi. Jak wówczas się zachować, by wykorzystać stojące po naszej stronie prawo?


Windykacja krok po kroku

Jeżeli próby dojścia do porozumienia ze zleceniodawcą nie dają rezultatu, a na nasze konto firmowe wciąż nie wpłynęła należność za wykonaną usługę, pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jest zgłoszenie całej sprawy na Policję. Posiadając wszystkie dokumenty z przebiegu całej umowy, a także posiadając dowód że zlecenie zostało wykonane, nie będzie większego problemu by całą sprawę załatwić szybko, i odzyskać pieniądze. Warto również wspomnieć, że w przypadku dalszych problemów ze zleceniodawcą, który nie kwapi się specjalnie do zapłaty za usługę, nie należy się zastanawiać, lecz wnieść sprawę do sądu. Prawo jest po naszej stronie, a firma jak każda inna, nie może sobie pozwolić na ignorowanie braku zapłaty i ponoszenia straty. Jeżeli wyrok sądu nakaże firmie windykacyjnej odzyskać zaległe pieniądze, bardzo szybko odzyskamy swoją należność, a co za tym idzie – sprawa zakończy się w mgnieniu oka.

O czym należy pamiętać?


Nie należy zwlekać ze zgłoszeniem zaistniałej sytuacji na Policję, ponieważ jeżeli ulegnie ona przedawnieniu, już żadnych kroków prawnych nie będziemy mogli poczynić, a strata pieniędzy będzie już nie do odzyskania. Mamy jedynie 12 miesięcy, by zgłosić taką sprawę do odpowiednich instytucji, w innym wypadku szansa na odzyskanie należności znika bezpowrotnie. Dlatego szybkość działania jest tutaj kluczowa, a działania windykacyjne należy rozpocząć od razu po nieuregulowaniu płatności, jeżeli wcześniej były podejmowane już rozmowy na ten temat ze zleceniodawcą, i nie przyniosły one efektu. Tylko spokój i konsekwencja pozwolą wyegzekwować należną opłatę za wykonanie zlecenia. Oszustwa w tej sferze rzadko kiedy uchodzą płazem, ponieważ żaden właściciel dobrze prosperującej firmy nie może pozwolić sobie na taką ignorancję i pozwalanie na dobitnie mówiąc – kradzież własnych dóbr, ponieważ tak to wygląda od strony prawnej. Windykacja w transporcie zwykle przebiega bardzo szybko i sprawnie, ponieważ czas nie jest tu sprzymierzeńcem, więc zazwyczaj te procedury są przeprowadzane względnie ekspresowo. Jedno jest pewne – to my jesteśmy w tym sporze pokrzywdzeni, i to nam należy się zwrot zaległej należności, co gwarantuje nam prawo, dlatego odzyskanie tych środków to tak naprawdę jedynie kwestia czasu, jeżeli oczywiście sprawa trafi na policję czy później do sądu. Nie należy zwlekać, ponieważ każdy dzień zwłoki może okazać się brakiem odzyskanych pieniędzy i bezkarność naszego zleceniodawcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz